اخبار

کمپرسور اسکرو اویل اینجکت

کمپرسور اسکرو اویل اینجکت ، ماشینی است برای خنک کردن دستگاه ، روانکاری کافی قطعات متحرک و تامین آب بندی . یک گزینه کارآمد در مصرف انرژی است زیرا در مقایسه با کمپرسورهای هوای معمولی گرمای کمتری تولید می کنند . گرمای کم تر به معنای آب کمتری است که در طول فشرده سازی هوا ایجاد می شود و ابی که می تواند وارد کمپرسور و ابزار و نتیجه نهایی شما شود را کاهش می دهد . این دستگاه ها در ماشین آلات کوچک ، تولید مواد غذایی و نوشیدنی ، تولید خودرو و داروسازی مورد استفاده هستند .

کمپرسور اسکرو اویل اینجکت و نحوه عملکرد ان

به طور کلی کمپرسور اسکرو اویل اینجکت وظیفه فشرده کردن گاز را بر عهده دارند تا اینکه در ماشین های مختلف خطوط تولید مورد استفاده قرار بگیرند . این ماشین که اکثریت تولیدات شرکت‌های کمپرسور ساز را شامل می‌شود ، وظیفه فشرده کردن هوای موجود در فضا را دارد و فشرده ساز هوا نیز نامیده میشود . نحوه عملکرد کمپرسور بدین صورت است . هوا توسط عنصر پیچ از طریق فیلتر هوا داخل کشیده می شود. فیلتر ورودی اطمینان حاصل می کند که همه گرد و غبار و کثیفی در خارج باقی می مانند. از عنصر پیچ دوار که بسیار گران و حساس است محافظت می کند . این نکته که تمام گرد و غباری که به داخل مکیده می شود در نهایت به سیستم هوای فشرده می رسد ، اولین قدم برای اطمنیان از تمیز بودن هوای فشرده از ناخالصی ها است . هوا قبل از اینکه وارد عنصر پیچ شود ، از شیر ورودی یا شیر تخلیه عبور کرده است . این شیر جریان هوا را به عنصر پیچ باز و بسته می کند . هنگامی که در باز است ، فشرده ساز هوا در وضعیت بارگذاری است . در واقع فشرده سازی هوا را اعمال میکند و آن را به سیستم فضرده سازی هوا پمپ می کند . هنگامی که شیر بسته است ، جریان هوا به کمپرسور قطع می شود . در این مرحله موتور و عنصر پیچ در حال چرخش هستند ، اما کمپرسور اسکرو اویل اینجکت هیچ هوایی را به داخل مکش نمی کند و هیچ هوایی را به سیستم ، پمپ نمی کند .

کمپرسور چیست؟

کمپرسور به ماشینی گفته می شود که از آن برای افزایش فشار سیالات تراکم پذیر (گازها و بخارات) استفاده می شود.

اجزای کمپرسور

عنصر پیچ دوار از اجزای مهم کمپرسور اسکرو اویل اینجکت است و هوا را به سمت خروجی هدایت می کند و فشار ایجاد می کند . محفظه فشرده سازی عنصر پیچ دوار را در بر می گیرد . ممکن است برای افزایش فشار چندین مرتبه هوا مکیده شود . عضو دیگر فیلتر هوا می باشد که می بایست ان را در ورودی محفظه قرار دهید جایی که امکان فیلتر و کاهش گرد و غبار و ورود ذرات آسیب رسان وجود دارد که همانطور که ذکر شد باعث اطمینان از تمیزی هوا است. مورد دیگر الکتروموتور کمپرسور اسکرو اویل اینجکت است که پیچ‌های دوار را به حرکت در می‌آورد و چرخه فشرده‌سازی واحد را نیرو می‌دهد . توسط کنترل کننده ریزپردازنده کمپرسور کنترل می شود . فیلترهای روغن در داخل سیستم روغن گذاشته و تنظیم می شوند تا به تدریج آلودگی در روغنی که برای روانکاری یا فشرده سازی استفاده می شود حذف شود . ظرف جداکننده مخزنی است که در آن هوای فشرده برای جداسازی روغن از هوای فشرده فرستاده می شود ، دارای کاربرد دوگانه است . علاوه بر اینکه مخزنی برای روغن می باشد ، در عین حال فشار هوا را با کمک شیر فشار حداقل یا به عبارت دیگر MPV نگه می دارد تا اطمینان حاصل شود که فشار روانکاری در داخل آن حفظ می شود . شیر مکش مسئول کشیدن هوای خام به سمت داخل است تا توسط پیچ دوار پردازش شود. زمانی که فشار سیستم به زیر حداقل تنظیم شده کاهش یابد ، به طور کامل باز می شود و هنگامی که فشار سیستم به حداکثر حد تعیین شده برسد ، دریچه هایی را که تخلیه نامیده می شوند، می بندد											

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *