اخبار

وجود بخار آب در خط هوای فشرده و نحوه حذف آن

وجود بخار آب در خط هوای فشرده

وجود بخار آب در مسیر هوای فشرده و نحوه حذف آن در کمپرسورهای اسکرو اویل اینجکت:

 وجود بخار آب در خط هوای فشرده، حدود ۷۵ % هوا از رطوبت تشکیل شده است که این میزان در مناطق مختلف آب و هوایی به طور نسبی قابل تغییر است بطوریکه در مناطق رطوبی نزدیک به ۹۰ % رطوبت داریم و در مناطق خشک این نسبت پایین تر است.

کمپرسور بدلیل اینکه هوای فشرده خود را از هوای موجود در اتمسفر استفاده می‌کند، بنابراین کمپرسور خود یکی از عوامل مهم در ایجاد قطرات آب می باشد و با فشرده کردن هوای محیط رطوبت را به قطرات آب تبدیل می‌کند بنابراین پس از کمپرسور در مخزن همواره رطوبت بصورت قطرات آب دیده می شود.

در برخی صنایع وجود قطرات آب در مسیر هوای فشرده باعث آسیب رساندن به ماشین آلات خطوط تولید و محصول نهایی می گردد.

اولین تجهیزی که بخارات آب به صورت قطره آب رامی گیرد، تله آبگیر است که این ۲۵% عملیات حذف قطرات آب می باشد. در مخزن نیز قطرات آب ته نشین شده و توسط شیر برقی تخلیه می گردد.

دستگاه اصلی در حذف قطرات آب خشک کن ها یا درایرها هستند که وظیفه اصلی آنها حذف کامل بخار آب موجود در هوای فشرده می باشد. درایرها به دو صورت تبریدی و دسیکانت می باشد. که در هر دو بخار آب از مسیر لوله کشی به طور کامل حذف شده و آنچه که به صورت بخار روغن پس از خشک کن دیده می‌شود حداقل بخارات روغن است که در واحدهای مراقبت ماشین آلات خطوط تولید حذف می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *