اخبار

میکرو فیلتر کمپرسور

میکرو فیلتر کمپرسور

میکرو فیلتر در حوزه صنایع فشار قوی و کمپرسورسازی، یکی از اجزای مهم و موثر در محصول نهایی و کیفیت آن است.

در این مقاله با شما از انواع این عضو مهم از کمپرسور و قیمت و نحوه عملکرد آن خواهیم گفت. با گروه هواسان همراه باشید تا از اخبار مربوط به آنها با خبر شوید.

هوای فشرده حاوی مقدار قابل توجهی ناخالصی میکروذرات جامد و روغن است. این ناخالصی‌ها عامل اصلی توقف در سیستم‌های هوای فشرده خواهند بود. هواسان با تجربه غنی خود راه حل‌های نوآورانه‌ای را برای تولید هوای پاک با استفاده از سیستم فیلترینگ پیچیده ارائه می‌دهد.

میکرو فیلترهابرای حذف مواد باقی مانده جامد و روغن از سیستم هوای فشرده طراحی شده‌اند.

انواع میکروفیلتر

میکرو فیلتر کمپرسور در انواع و اقسام متنوعی وجود دارد اما در کل در ۳ حالت کلی طبقه بندی می‌شود:

  1. پیش فیلتر یا پری‌فیلتر PF (استات سلولز پلیسه دار)
    مایع حجیم و حذف جزئی تا ۳ میکرون.
  2. پسا فیلترAF یاAfter Filter  (فیبر شیشه بوروسیلیکات)
    حذف مایع و جزئیات تا ۰٫۱ میکرون، مقدار روغن باقیمانده ۰٫۵ میلی گرم بر متر مکعب.
  3. فیلتر نهایی FF یاFinal Filter  (الیاف شیشه بوروسیلیکات
    حذف مایع و جزئیات تا ۰٫۰۱ میکرون، باقیمانده روغن ۳ محتوای ۰٫۰۱ میلی گرم در متر

فیلترهای کمپرسور هوا با جلوگیری از ورود مایعات و آلاینده‌های جامد به مجموعه‌های فشرده‌سازی محافظت می‌کنند. هوای فشرده حاوی مقادیر قابل توجهی روغن، آب و خاک و همچنین ذرات دیگری است که حتی ممکن است شامل فلزات سنگین مانند سرب یا جیوه باشد.

بیشتر فیلترهای ورودی کمپرسور بین ۱ تا ۲۵ میکرون هستند. سازنده، فیلتر هوا را به این علت در جای درست خود قرار می‌دهد که بالاترین میزان محافظت را از سیستم ایجاد کند.

فیلترهای خطی، ذرات گرد و غبار و سایر ذرات مضر را از هوای فشرده حذف می‌کنند. میکرو فیلتر ذرات مانند خشک کن هوای غشایی از غشای مخصوصی استفاده می‌کند که فقط اجازه عبور هوا را می‌دهد و سایر آلاینده‌ها مانند گرد و غبار، گرده و خاک را مسدود می‌کند.

نحوه عملکرد میکرو فیلتر

هنگام کار با هوای فشرده، تصفیه هوا برای به دست آوردن نتیجه مورد نیاز بسیار مهم است. اما چه نوع فیلترهای هوا وجود دارد؟ و آنها چگونه کار می کنند؟

فیلترهای کربن فعال اغلب به عنوان فیلترهای حذف بخار نامیده می‌شوند که به طور کامل نحوه استفاده از کربن برای جذب آلاینده های گازی و بی حرکت کردن آنها را نشان می‌دهند. کربن دارای سطح وسیعی است که آن را به یک نوع فیلتر بادوام تبدیل می‌کند.

با افزایش اشباع شدن فیلتر، برای رسیدن به همان کیفیت فیلتر، فشار باید کاهش یابد. برای حفظ مقدار معقول فشار، فیلتر کربن باید هر چند وقت یکبار تعویض شود.

رعایت استانداردها

هنگام انتخاب فیلتر، مهم است که استانداردهای سازمان بین المللی استاندارد (ISO) 8573-1 و ۱۲۵۰۰-۱ را در نظر داشته باشید. پیروی از این دستورالعمل ها برای صنعت شما تولید هوای پاک را تضمین می کند.

برای حذف روغن و گرد و غبار، به یک فیلتر ادغام کننده نیاز دارید. با این نوع، چندین لایه مایعات را از هوا جدا می‌کنند. آنها در از بین بردن ذرات خشک موثر هستند. اگر فقط نگران قطعات جامد هستید، فیلتر ذرات، حاوی مواد آبگریز است تا فقط عناصر خشک را جذب کند. برای حداکثر اثربخشی، مهم است که مراقب سطح بالای روغن باشید.

سیستم های خشک کن هوا برای همه کاربردهای پنوماتیکی حیاتی هستند، زیرا شرایط تمیز و پایدار باید همیشه حفظ شود. بسته‌های میکرو فیلتر هوای فشرده، فیلتراسیون بهینه را برای خشک کن شما فراهم می‌کند تا حداکثر کارایی را به دست آورد. بسته‌های میکرو فیلتر از خشک‌کن محافظت می‌کنند و عمر اجزای سیستم پنوماتیک را با حذف آلاینده‌هایی مانند کثیفی، رسوب، مایعات متراکم شده و آئروسل‌های روغن و آب از منبع هوا افزایش می‌دهند. این فیلترها اطمینان حاصل می‌کنند که هوای خشک تحویل کاربران نهایی عاری از آلودگی شده است.

تمام کمپرسورهای هوای چرخشی یا روتاری اسکرو دارای سه فیلتر هستند. یک فیلتر روغن، یک فیلتر ورودی هوا و یک جداکننده هوا/روغن. مانند تعویض روغن در دستگاه خود، تعویض فیلترها از خراب شدن زودهنگام قطعات کمپرسور جلوگیری و از آلوده شدن روغن نیز پیشگیری می‌کند.

مکانسیم میکرو فیلتر

مکانیسم اغلب میکرو فیلتر های کمپرسورها عبارتند از رهگیری، نهفتگی اینرسی و انتشار. رهگیری زمانی اتفاق می‌افتد که ذره‌ای که از خط جریان گاز پیروی می‌کند در یک شعاع ذره از فیبر فیلتر قرار می‌گیرد. ذره فیبر را لمس می کند و جذب شده، بنابراین از جریان گاز خارج می شود.

سخن پایانی

هوایی که ما از آن استفاده می‌کنیم حاوی تعداد بیشماری میکرو ارگانیسم، رطوبت و ذرات گرد و غبار است. در زمان فشرده سازی هوا به علت کاهش چند برابری حجم هوا، میزان آلاینده ها نیز افزایش پیدا می‌کنند. علاوه بر ذرات محیطی، خود کمپرسور اویل اینجکت نیز، مقادیری روغن وارد هوای فشرده کرده و همچنین آلاینده‌های ناشی از خوردگی و زنگ زدگی تجهیزات نیز وارد هوای فشرده خروجی می‌شوند.

ترکیب ذرات و بخارات روغن و آب در خطوط هوای فشرده و ماشین آلات صنعتی مصرف کننده، می‌تواند باعث سایش، زنگ زدگی و ایجاد خسارات زیادی به دستگاه‌های پنوماتیکی شود.

بنابراین مهمترین واحد طراحی در قسمت پنوماتیک هر کارخانه، فیلتراسیون  (LINE FILTER)است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *