اخبار

تاریخچه کمپرسور اسکرو

تاریخچه کمپرسور اسکرو

تاریخچه کمپرسور اسکرو

تاریخچه کمپرسور اسکرو، کمپرسور به ماشینی اطلاق می شود که از آن برای افزایش فشار سیالات تراکم پذیر مانند گازها و بخارات استفاده می شود. با گسترش صنایع که از نیمه دوم قرن نوزدهم شروع گردید و با رشدی شتابان قرن بیستم را پشت سر گذاشت باید انتظار داشت که این ماشین پر ارزش نقش مهمتری را در قرن کنونی در رفاه بشری و توسعه صنایع به عهده دارد.

در حالت کلی برای فشرده کردن هوا یا سایر گازها از ماشینی بنام کمپرسور و یا پمپ هوا استفاده می شود.

تاریخچه کمپرسور اسکرو

تاریخچه کمپرسور اسکرو

تاریخچه کمپرسور اسکرو

تاریخچه ی تولید کمپرسور هوا به سالهای خیلی قدیم بر میگردد و در ۱۹۵۰ در زمینه تولید کمپرسور، پیشرفتهای جدی تری انجام شده است.

کمپرسورهای اسکرو اولین بار در تاریخ ۱۹۷۸ در آلمان توسط heinrich krigen ایجاده شد که در مدت کوتاهی در طراحی داخلی کمپرسور اصلاحات زیادی انجام داد. طراحی heinrich krigen به مدت ۵۰ سال مورد استفاده قرار گرفته و بعد از ۵۰ سال توسط Ljungstroms  و Alf Lysholm پیشرفت ها و تغییرات جدیدی برای کمپرسور اعمال شد و مدت کوتاهی بعد از این تفاوتها Lysholm برای خیلی از مشکلات هوای فشرده راه حلی پیدا کرد.

در سال ۱۸۲۹ ویلیام مان ماشین کمپرسور هوای فشرده را ثبت کرد. و با این تحول، ماشین های سبک تری در زمینه اقتصاد تولید گردید.

و از سال ۱۸۷۲ به بعد به همراه کمپرسور، درایر یا همان خشک کن نیز تولید گردید و در کمپرسورهایی که هوای فشرده آنها، رطوبت و بخار آب نیز به همراه داشتند بصورت جایگزین از کمپرسورهایی که مجهز به فیلترهای پارچه ای برای دفع رطوبت بودند، استفاده می گردید.

تاریخچه کمپرسور اسکرو

تاریخچه کمپرسور اسکرو

دستگاههای کمپرسور هوای فشرده انرژی مکانیکی را به انرژی پنوماتیک تبدیل می کنند. در کاربردهای صنعتی، کمپرسورها حرکت دوار را از یک موتور الکتریکی یا موتور دیزل یا بنزین می گیرد. حرکت موتور باعث به حرکت افتادن واحدهواساز و مکیدن هوای محیط  از طریق آنلودر به داخل کمپرسور شده و در نسبتهای خاصی فشرده سازی هوا انجام می شود.

جهت کارکرد بهتر کمپرسور هوا باید کمپرسور باد در اتاقی تمیز ، مرتب و خنک نگهداری شود و از تماس مستقیم آن با برف، باران و خورشید جلوگیری گردد و فیلترها و روغن مرتبا تعویض گردد.

بسته به شرایط اقلیمی و نوع صنعتی که کمپرسور هوا در آنجا بکار گرفته می شود، طراحی خاص و تنظیمات متفاوتی در زمینه ی فشار و … اعمال می گردد.

تاریخچه کمپرسور اسکرو

تاریخچه کمپرسور اسکرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *