اخبار, وبلاگ

انواع کمپرسور

انواع کمپرسور

کمپرسور یکی از مهم ترین ابداعات صنعتی بشریت بوده که کاربرد آن روز به روز گسترش می یابد. کاربردهای انواع کمپرسور و به طور صنعت هوای فشرده به قدری زیاد است در حالت کلی کمپرسور برای فشرده سازی انواع مختلف گازها به کار می رود.

انواع کمپرسور

انواع کمپرسورها در یکی از رایج‌ ترین این طبقه‌ بندی‌ ها، بر پایه نحوه انتقال انرژی از کمپرسور به سیال، به دو دسته تقسیم می‌ شوند:
انواع کمپرسور

تاریخچه انواع کمپرسور

کمپرسور های دینامیکی

کمپرسورهای دینامیکی : در این کمپرسورها انتقال انرژی به سیال به‌ طور دائمی می باشد .
جریان شعاعی (Centrifugal)
جریان محوری (Axial)
از کمپرسورهای دینامیک در فشارهای با نرخ پایین و دبی‌ های بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد .

کمپرسورهای جابجایی مثبت

در این کمپرسورها انتقال انرژی به سیال به صورت متناوب یا پریودیک انجام می‌ گیرد. انواع کمپرسور های جابجایی مثبت عبارتند از:
رفت و برگشتی (Reciprocating)
دوار (Rotary)
قدرت تراکم این کمپرسورها نسبت به نوع دینامیک بیشتر است. البته دبی این کمپرسور ها به مراتب کمتر از نوع دینامیک می‌ باشد. نیروی محرکه کمپرسور ها بسته به قدرت آن‌ ها می‌ تواند :  الکتروموتور (برقی) یا موتوردیزلی (Diesel Engine)  یا ژنراتور (انواع توربینها) باشد.

انواع کمپرسور روتاری

یکی از انواع کمپرسور هوا، کمپرسور روتاری اسکرو (Rotary Screw Compressors) است. این نوع کمپرسورها معمولاً اندازه کوچکی دارند و فشار نسبتاً کمتری تولید می‌ کنند معمولاً بین ۴۰ تا ۵۰۰ اسب بخار قدرت دارند . به عنوان مثال در دستگاه‌ های دندانپزشکی از یک کمپرسور روتاری استفاده می‌ شود .

در این نوع دستگاه، دو روتور جفت شده به هم متصل می‌ شوند و هوا را به داخل دستگاه می‌کشند و حجم هوا را در امتداد روتورها کاهش می‌ دهند . بزرگترین مزیت کمپرسورهای اسکرو نسبت به واحدهای رفت و برگشتی کوچک با هوا خنک این است که می‌ توانند در بار کامل به طور مداوم کار کنند در حالی که کمپرسورهای رفت و برگشتی باید در چرخه کاری ۶۰٪ یا کمتر استفاده شوند . پیچ‌ های دوار نیز بسیار کم صدا هستند و هوای خنک‌ تری تولید می‌ کنند که راحت‌ تر خشک می‌ شود .

کمپرسور وکیوم

کمپرسور وکیوم با پمپ های هوا تفاوت های بسیاری دارند. هر یک تنوع گسترده ای از کاربرد در کارخانجات صنعتی، حمل و نقل، پزشکی، داروسازی، هوا فضا، هسته ای، صنایع غذایی، چاپ و بسته بندی و…کاربرد های بی شماری دارند.

کمپرسور اسکرال

کمپرسور اسکرال (Scroll Compressor) یکی دیگر از انواع پمپ باد است که در آن به طور متفاوت از عملکرد پیستونی بالا و پایین استفاده می‌ شود و به صورت حرکت دایره‌ ای عمل می‌ کند. کمپرسور های اسکرال در سیستم‌ های تهویه مطبوع بسیار محبوب هستند زیرا نسبت به کمپرسورهای رفت و برگشتی، قابل اعتمادتر و کارآمدتر عمل می‌ کنند .

کمپرسور اسکرال شامل یک قسمت حلزونی ثابت و یک قسمت مارپیچ متحرک یا چرخان است که با استفاده از یک موتور به صورت گریز از مرکز چرخش می‌ کند با چرخش مارپیچ متحرک در جهت ساعت‌ گرد هوا یا گاز وارد دستگاه می‌ شود و در داخل محفظه شروع به فشرده شدن می‌ نماید . سپس با استفاده از سوپاپ خروجی موجود با فشار زیادی خارج می‌ شود .

مزیت کمپرسور اسکرال در این است که دارای قطعات متحرک کم تر و تغییرات گشتاوری کمتری نسبت به کمپرسورهای پیستونی است . این مزیت باعث ایجاد عملکردی روان و بی‌ صدا می‌ شود. کمپرسور اسکرال همچنین به عنوان پمپ اسکرال یا پمپ خلاء اسکرال شناخته می‌ شود.

کمپرسور پره ای

کمپرسور پره‌ای (Vane Compressor) یکی دیگر از انواع کمپرسورهای موجود در بازار است . در این نوع کمپرسور تعدادی پره به صورت شعاعی در روتور قرار داده شده‌اند . وقتی روتور به حالت چرخش در می‌ آید نیروی گریز از مرکز پره‌ ها باعث برخورد آن ها با استاتور می‌ شود و با افزایش فاصله بین روتور و استاتور، هوا وارد دستگاه فشرده‌ سازی می‌ شود. سپس با ادامه چرخش روتور حجم هوا در محفظه داخلی کاهش می‌ یابد و فشار آن افزایش می‌ یابد تا در زمان مناسب از دستگاه به خارج رانده شود.

اجزای داخلی پمپ باد

کمپرسور باد یا کمپرسور هوا از قطعاتی تشکیل شده اند که در ادامه به معرفی تعدادی از آنها خواهیم پرداخت
بلبرینگ : اگر بلبرینگ مناسب با روغن کاری مداوم داشته باشیم طول عمر و کارایی دستگاه بالا خواهد رفت .
تسمه : تسمه ها باید از بالاترین کیفیت برخوردار باشند و به درستی جا بیفتند، به این دلیل که برای عملکرد صحیح کمپرسور نقش مهمی دارند مواظب باشید بعد از هر ۴۰ ساعت کارکرد دستگاه، کشش تسمه را چک کنید .
شاتون : شاتون ها حجم کار سنگینی را تحمل می کنند و برای بالا و پایین بردن پیستون در میل لنگ به کار می روند . اگر نگه داری مناسب و متناوبی از دستگاه خود داشته باشید به هیچ وجه به تعویض شاتون نیاز پیدا نمی کنید .
روتور : در کمپرسورهای هوای دورانی دستگاه شامل دو روتور مارپیچی به هم پیوسته است که هوای ورودی را از طریق شیر ورودی فشرده می کند .
فنر : اجزای مختلف دستگاه شما از فنر برای مکانیک سیستم استفاده می نمایند. تایم تعویض فنر ها را با سرویس کاری منظم مشخص کنید .
موتور : در حالت کلی کمپرسور باد یا کمپرسور هوا دارای یک موتور الکتریکی برای اجرای عملیات فشرده سازی گاز است. کمپرسورهای مختلف به اندازه های متفاوتی از موتورها بر حسب اسب بخار نیاز دارند .
سوپاپ یا دریچه : اجازه ورود و خروج هوا، تخلیه آب و تنظیم جریان هوا توسط دریچه ها انجام می شود . به خاطر داشته باشید که سوپاپ یا همان دریچه ها نیاز به بررسی و چک منظم دارند .
کوپلینگ : کوپلینگ ها بر روی قطعات داخلی قرار می گیرند و برای جلوگیری از نشتی سیستم فشار قوی استفاده می شوند .
محرک : محرک ها حرکت دورانی یا خطی ایجاد می کنند و هوای فشرده را توسط مکانیزم مختص خود خارج می نمایند . هرگونه نشتی یا خرابی در این قسمت موجب کاهش نیروی خروجی هوا در دستگاه می شود که هرگز خوب نیست!
رینگ O‌ شکل : برای مهر و موم و بسته شدن سفت و محکم دستگاه استفاده می شوند . رینگ های O شکل کمک می کنند تا سیستم شما در اوج عملکرد کار کند .
رینگ و میله پیستونی : این قطعات با حرکت رفت و برگشتی پیستون و شاتون فشار هوا ایجاد می نمایند و نیاز به روغن کاری تمیز و با بالاترین کیفیت روغن دارند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *